Published on 2024-03-14

Vastuullinen Lahjoittaminen ry x LINK Mobility

LINK Mobility Oy on Vastuullinen Lahjoittaminen Ry:n yhteistyökumppani 2024. VaLa RY:n jäsenyhdistykset voivat hyötyä LINK Mobilityn nykyaikaisista mobiiliviestintäratkaisuista tehostaakseen viestintäänsä lahjoittajille ja jäsenille, sekä kerätäkseen lahjoituksia tekstiviestimaksamisen eri ratkaisuilla.

Tarjoamme hyväntekeväisyysjärjestöille tehokkaan tavan viestiä lahjoittajille ja kerätä lahjoituksia eri kanavien kautta mobiilimaksuilla. Suoraan lahjoittajan puhelimeen lähetetyt viestit saavat suurimman huomioarvon kaikkiin muihin viestintäkanaviin verrattuna. Tekstiviestejä pystytään myös personoimaan hyvinkin tarkasti kullekin vastaanottajalle, jotta viesti tuntuu relevantilta ja merkitykselliseltä.

Palveluidemme avulla organisaatiot pystyvät hyödyntämään asiakasdataa monipuolisesti, jolloin viestintä pohjautuu jäsenien ja asiakkaiden mieltymyksiin sekä tukee kunkin omaa lahjoittajakokemusta. Räätälöidyllä ja asiakasdataan perustuvalla viestillä vastaanottajat tuntevat itsensä tärkeäksi osaksi järjestöä ja kynnys lahjoittamiselle madaltuu. Lahjoituksia on helppo kerätä teksiviestimaksuilla televisio-, radio- ja printtimediakampanjoiden aikana.

Viestit kulkevat Euroopan johtavaa ja toimintavarmaa SMS Gateway -palveluamme pitkin ja tarjoammekin eri tapoja lahjoitusten keräämiseen:

  • Operaattorimaksaminen: Perinteinen ”tekstarimaksaminen”, jossa henkilö ohjataan lahjoittamaan tietty summa tekstiviestillä ja summa veloitetaan puhelinlaskulta. Järjestöt voivat vastaanottaa lahjoituksia omalla lyhytnumerolla tai hyödyntää jaettua lyhytnumeroa, jolloin lahjoitukset ohjataan oikeaan paikkaan hakusanojen avulla.

  • LINK Mobile Invoice: LINK Mobile Invoice -palvelumme on selkeä ja käyttäjäystävällinen linkkimaksuratkaisu järjestöille sekä lahjoittajille. Mobile Invoicen avulla tarjoat lahjoittajalle mahdollisuuden lahjoittaa tai ryhtyä kuukausilahjoittajaksi teksviestissä tulevan maksulinkin avulla. Viestintäprosessi ja palvelun laskeutumissivu ovat räätälöitävissä järjestön tai yhdistyksen brändin mukaisiksi. Mobile Invoicen avulla voit myös esimerkiksi toimittaa jäsenmaksulaskut suoraan tekstiviestitse yhdistyksen jäsenille ja kerätä maksut huomattavasti nopeammin kuin perinteisellä paperi- tai sähköpostilaskulla.

Olemme Euroopan johtava mobiiliviestintäratkaisuiden tarjoaja ja tunnemme järjestöjen sekä säätiöiden toimialan haasteet. Tarjoamme mielellämme myös näkemyksiä tekstiviestinnän ja muun mobiiliviestinnän hyödyntämiseen non-profit organisaatioiden toiminnassa kaikissa Pohjoismaissa ja laajemmin ulkomailta.

Mikäli haluat kuulla tuotteistamme lisää niin ota rohkeasti yhteyttä!